Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość

 

 

Rozumiemy znaczenie komfortu, wygody i przystępności cenowej, jeśli chodzi o relaksujący, spokojny sen. Dlatego nasza różnorodna kolekcja zawiera materace piankowe oraz sprężynowe w różnych rozmiarach, aby spełnić Twoje indywidualne potrzeby.  Bez względu na osobiste preferencje jesteśmy przekonani, że mamy coś odpowiedniego dla Ciebie.

Materace do łóżek

Materac piankowy Tosca Materac piankowy Tosca
Producent: Furnise
Cena:

708,00 zł

zobacz więcej
Materac piankowy Faber Materac piankowy Faber
Producent: Furnise
Cena:

805,00 zł

zobacz więcej
Materac piankowy Etna Materac piankowy Etna
Producent: Furnise
Cena:

864,00 zł

zobacz więcej
Materac piankowy Hardo Materac piankowy Hardo
Producent: Furnise
Cena:

736,00 zł

zobacz więcej
Materac piankowy Mango Materac piankowy Mango
Producent: Furnise
Cena:

926,00 zł

zobacz więcej
Materac bonelowy Sendi Materac bonelowy Sendi
Producent: Furnise
Cena:

1 204,00 zł

zobacz więcej
Materac bonelowy Eva Materac bonelowy Eva
Producent: Furnise
Cena:

1 482,00 zł

zobacz więcej
Materac piankowy Sofia Materac piankowy Sofia
Producent: Furnise
Cena:

1 274,00 zł

zobacz więcej
Materac bonelowy Bono Materac bonelowy Bono
Producent: Furnise
Cena:

805,00 zł

zobacz więcej
Materac bonelowy Bonel III Materac bonelowy Bonel III
Producent: Furnise
Cena:

1 215,00 zł

zobacz więcej
Materac bonelowy Bonel II Materac bonelowy Bonel II
Producent: Furnise
Cena:

1 187,00 zł

zobacz więcej
Materac bonelowy Bonel I Materac bonelowy Bonel I
Producent: Furnise
Cena:

1 131,00 zł

zobacz więcej
Materac piankowy Lincoln Materac piankowy Lincoln
Producent: Furnise
Cena:

1 274,00 zł

zobacz więcej
Materac piankowy Fusion Materac piankowy Fusion
Producent: Furnise
Cena:

1 064,00 zł

zobacz więcej
Materac piankowy Murat Materac piankowy Murat
Producent: Furnise
Cena:

749,00 zł

zobacz więcej
Materac piankowy Focus Materac piankowy Focus
Producent: Furnise
Cena:

707,00 zł

zobacz więcej

Około jedną trzecią naszego życia spędzamy, śpiąc i choć niektórzy z nas być może już o tym wiedzą, wielu nadal waha się, czy zainwestować większą ilość pieniędzy na wysokiej jakości materac. Rodzaj materaca, na którym śpisz, odgrywa bardzo dużą rolę w dobrym wypoczynku. I choć dobry materac może kosztować sporo pieniędzy, taka inwestycja nie tylko pomoże uniknąć wygórowanych kosztów opieki zdrowotnej w przyszłości, ale także sprawi, że będziesz ogólnie szczęśliwszą, bardziej zadowoloną osobą. Zdrowy sen odgrywa znaczącą rolę w ogólnym samopoczuciu. Objawy braku snu mogą obejmować nadmierną senność w ciągu dnia, zmniejszoną koncentrację, wolniejsze myślenie i zmiany powodujące drażliwość i nastroje. Zła jakość snu może również wpływać na układ odpornościowy, zdolności poznawcze, metabolizm, ciśnienie krwi, a także jest powiązana z chorobami serca i innymi dolegliwościami. Dobry materac może pomóc rozwiązać ten problem; na przykład rozważ wybór łóżka, które minimalizuje przenoszenie ruchu, jeśli dzielisz łóżko z partnerem, który podczas snu wierci się i przewraca.

Obecnie na rynku  firmy zajmujące się produkcją materacy zalewają nas swoimi ofertami, chcąc skusić potencjalnych klientów do zakupu właśnie ich wyrobów. Więc jaki materac wybrać? Oto kilka podpowiedzi jak sprawdzić, który materac będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

 

Materace do spania

Najistotniejsze zadanie, jakie musi spełniać  to odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa, dlatego powinien on być dostosowany przede wszystkim do wzrostu i wagi ciała. Dość powszechna jest opinia, że materac powinien być jak najtwardszy. Pogląd ten pochodzi z czasów, kiedy stosowano proste sprężyny bonnelowe, trawy morskie i włókno kokosowe, a synonimem trwałości i jakości, była twardość. Prawda jest taka, że to waga człowieka jest wyznacznikiem nośności i jeśli wybierzemy model zbyt twardy, to będziemy się na nim męczyć. Dobrze dobrany materac nie jest ani zbyt twardy, ani zbyt miękki, lecz idealnie dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Musimy pamiętać, że wybrany model powinien być przynajmniej o 20 cm dłuższy od osoby, która będzie na nim spała. Każdy człowiek posiada inną budowę, dlatego jeśli jest cięższy, materac ma być twardszy, zaś w przypadku osoby lekkiej – bardziej miękki. Często można spotkać się z rozgraniczeniem twardości do 80 kg i powyżej (H2 i H3), przy założeniu 150 – 170 cm wzrostu. Dlatego też może się okazać, że niska osoba o grubszej budowie ważąca mniej niż 80 kg powinna spać na materacu H3 i odwrotnie, wysoka, szczupła osoba ważąca 90 kg na materacu H2. Podsumowując, materac powinien być indywidualnie dopasowany do budowy ciała tak, aby kręgosłup w każdej pozycji przybierał naturalne krzywizny.
Kolejnym poza budową ciała wyznacznikiem do wyboru twardości materaca powinna być pozycja, jaką przyjmujemy najczęściej podczas snu. Jeśli śpisz na boku, potrzebujesz materaca, który elastycznie dopasowuje się do ciała i pozwoli wystającym częściom, tj. ramiona i biodra się zagłębić, a kręgosłupowi przyjąć linię prostą. Gdy leżymy na wznak lub na brzuchu, ciężar ciała rozkłada się bardziej równomiernie. Dopasowując materac, powinniśmy zwrócić uwagę, czy kręgosłup w okolicach lędźwi nie wygina się zbyt mocno, ani nie przylega nadmiernie do materaca. W tym przypadku wybierajmy nieco twardsze modele. Jeśli często zmieniasz pozycję podczas snu, polecamy modele aktywnie dopasowujące się do zmian.

 

Komfort snu


Osoby, które borykają się z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa, powinny przed zakupem materaca skonsultować się z ortopedą, który określi jak twardy model, powinny używać. Odpowiednio dobrany materac pozwoli złagodzić dolegliwości, a co najważniejsze nie wpływa na pogłębianie się wad postawy.
Ostatni aspekt dotyczy indywidualnych preferencji. Należy zachować równowagę pomiędzy przyzwyczajeniem a tym co będzie odpowiednie dla kręgosłupa. Alergicy powinni również mieć na uwadze właściwości swojej skóry oraz zdrowie dróg oddechowych i wybierać materace odpowiednie dla ich specyficznych potrzeb. Rozwój technologii i dążenie do budowania coraz lepiej dopasowanych materaców spowodowały wprowadzenie wyrobów posiadających różne strefy twardości. Stawia nas to przed dylematem dotyczącym tego, ile stref powinien posiadać materac. Materace dzielą się na 1-,3-,5-, i 7-strefowe. Strefy te wydzielono po to, aby dawały odpowiednie podparcie dla głowy, szyi i barków, lędźwi, bioder, ud, łydek i stóp. Trzeba pamiętać, że strefy zaprojektowane są pod średni wzrost i przy założeniu, że nie zmieniamy zbyt często swojej pozycji podczas snu i tylko wtedy idealnie spełniają swoją rolę. W innym przypadku ich znaczenie jest raczej drugorzędne.

 

Odpowiednio dobrany materac do spania  - materac piankowy, bonellowy i lateksowy

Osoby będące na etapie kupna materaca często nie zdają sobie sprawy, jak olbrzymi mają wybór. Pierwszym kryterium w tej decyzji, aby spełnić indywidualne potrzeby każdego z nas, powinno być wypełnienie materaca. Wkład to to, co znajduje się wewnątrz, a jego rodzaj wpływa na komfortowy sen, wypoczynek, oraz na zdrowie. Wypełnienie powinno zapewnić kręgosłupowi odpowiednie wsparcie oraz ułożenie. Każdy typ materaca ma inne właściwości, które postaramy się opisać:

Materac kieszeniowy (woreczkowe, kieszonkowe) - Materace wykonane na podstawie sprężyn kieszeniowych, które nie są ze sobą połączone drutem, lecz cienkim woreczkiem tkaninowym. Takie rozwiązanie daje mnóstwo elastycznych punktów podparcia dla kręgosłupa i świetnie dostosowuje się do kształtu ciała. Im więcej sprężyn w danym modelu tym więcej punktów podparcia, a co za tym idzie wyższy komfort snu. Dzięki temu, że pracują osobno, materac woreczkowy jest bardzo cichy.  Układają się one liniowo i wraz ze wzrostem obciążenia, proporcjonalnie się uginają. Siadając na modelu kieszeniowym, dość mocno się w nim zagłębimy, będzie też trudniej się obrócić. Jednak, gdy się na nim położymy, bardzo dobrze dopasuje się do kształtu ciała podczas snu.

Materac bonellowy-  Kształt sprężyny typu bonell możemy przyrównać do klepsydry. Na całej powierzchni materaca, sprężyny połączone są mocnym, hartowanym drutem. Zaletami tych materacy jest ich niezwykła trwałość, sprężystość oraz wysoka wentylacja wkładu. Dzięki temu stwarzają przyjazne środowisko dla alergików. Materace Bonellowe przeznaczone są przede wszystkim do użytkowania przez jedną osobę. Głównie ze względu na rozchodzące się drgania ruchu użytkownika przy zmianie pozycji podczas snu.

Materac lateksowy (antyalergiczny) -  Pianka lateksowa otrzymywana jest podczas połączenia lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego. Lateks charakteryzuje się wysoką trwałością i elastycznością punktową, doskonale dopasowuje się do kształtów ciała i gwarantuje wysoki komfort i higienę snu. Dzięki systemowi otworów wnętrze materaca poddawane jest procesowi ciągłej wentylacji, a dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Tego typu materace polecane są zwłaszcza dla alergików.

Materace piankowe - W tej grupie możemy znaleźć materace o nieskomplikowanej budowie tj. wykonane z pianki poliuretanowej, jak też zdobycze techniczne najnowszych czasów (wysokoelastyczne, termoelastyczne). Pianka termoelastyczna (VISCO) zwiększa swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Przejmując ciepło, dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia odpowiednie ułożenie na całej powierzchni. Po odkształceniu pianka powoli wraca do pierwotnego położenia. Pianka wysokoleastyczna w porównaniu ze zwykłą pianką poliuretanową charakteryzuje się większą elastycznością, która znacznie podnosi komfort użytkowania oraz wpływa na wydłużenie żywotności materaca.

Wybór odpowiedniego stelaża nie jest bez znaczenia. Jest to bardzo niedoceniany element składowy łóżka. Jeśli odpowiednio go dopasujesz, ułatwi wentylację materaca, wpłynie na jego trwałość i twardość, oraz poprawi jakość snu. Na rynku można znaleźć łóżka z  zamontowanymi stelażami. Niestety większość takich ram wyposażonych jest w  listwy sosnowe lub sklejkowe płyty. Jeśli wybieramy takie rozwiązanie, to musimy być świadomi, że skracamy w ten sposób znacznie żywotność materaca. Aby dobrze wybrać stelaż, należy wiedzieć, jaki chcemy kupić materac. Zaleca się stosowanie stelaży z listew giętkich do wszystkich materacy elastycznych (kieszeniowych, lateksowych, termo i wysokoelastycznych). Tylko materace twarde z przekładkami kokosowymi i na sprężynie kieszeniowej o średnicy 5,5 cm mogą leżeć na stelażach, w których odstępy między listwami wynoszą do 8 cm. Pozostałe modele mogą być wsparte stelażami o gęstości listew, 3-4 cm.

Oferta wysokiej jakości materacy do twojego łóżka - produkowane w Polskiej fabryce

W każdym sklepie z materacami do łóżek z bogatym asortymentem z reguły możemy liczyć na fachowe doradztwo, aby dobrać idealny materac do swoich potrzeb. Również w naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę na różne modele materacy.  Dokładamy wszelkich starań, aby materac był wysokiej jakości i trwałości. Wierzymy w to, że dobranie odpowiedniego renomowanego materaca do twojego ciała może zapewnić ci spokojny sen i regenerację organizmu. Odkryj naszą ofertę sklepu internetowego, w którym znajdziesz szeroki wybór materacy do każdej sypialni. Wszystkie materace dostępne są w różnych rozmiarach, wykonane z termoelastycznej pianki, wyprodukowane z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Niektóre z nich mają właściwości antyalergiczne. Dzięki wszystkim tym aspektom jesteśmy w stanie zapewnić produkty najwyższej jakości, które bezpośrednio wpływają na jakość snu. 

Również w naszym sklepie oferujemy meble do sypialni, takie jak łóżka. Dzięki temu osoby poszukujące w naszym asortymencie odpowiedniego materaca mają od razu dedykowaną kategorię, w której zdecydują o wyborze odpowiedniego łóżka.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium