Zwierzęta na salonach 0
Zwierzęta na salonach

Zwierzęta na salonach

 

Nasi czworonożni domownicy, jako pełnoprawni członkowie rodzin mają swoje ulubione miejsca na sofach, fotelach i nierzadko w naszych łóżkach.

Obecność zwierząt w naszym otoczeniu sprzyja odprężeniu po całym dniu pracy, wpływa pozytywnie na zdrowie i poprawia humor, co udowodniono naukowo. Pojawia się jednak problem wszechobecnej sierści, zaciągniętej tkaniny, czy śladów łap na meblach po powrocie ze spaceru.

 

Mamy na to sposób w postaci specjalnych kolekcji tkanin oznaczonych symbolami PETPROOF, PET FRIENDLY, CLEANABOO, EASY CLEAN.

 

 

Czym się charakteryzują?

- posiadają zwiększoną odporność na wyciąganie nitek (tkanina poddawana jest na etapie badania, działaniu metalowych kulek z kolcami, które imitują działanie zwierzęcych pazurów).

Pozwala to uniknąć zniszczeń na meblach zwłaszcza w przypadku kotów, które słyną z umiłowania do drapania, czemu szczególnie podatne są nierówne i porowate tekstury.

 

Warto też pamiętać, że aby zminimalizować ryzyko zniszczenia mebla przez naszego kociego przyjaciela, należy zapewnić mu odpowiednie sprzęty w postaci drapaków. Nigdy nie pozwalajmy drapać mebli, a każde właściwe zachowanie pupila nagradzajmy odpowiednimi smakołykami, konieczne jest również częste wyczesywanie sierści i obcinanie pazurków.

Dzięki tym zabiegom wszyscy domownicy będą mogli spędzać czas w estetycznych wnętrzach.

 

  • mają drobny splot i gładką powierzchnię co sprawia, że sierść nie wbija się w materiał i jest łatwa do usunięcia przy pomocy rolki do ubrań lub wilgotnej ściereczki.
  • mają ograniczoną chłonność płynów (włókna na etapie produkcji pokrywane są specjalną apreturą, która chroni tkaninę przed wchłanianiem zabrudzeń, dzięki czemu plamy szybko i sprawnie poddają się procesowi czyszczenia).

 

Tkanina posiada również hydrofobową powłokę, która skutecznie utrzymuje rozlane płyny na jej powierzchni. Pamiętajmy, aby nie trzeć tapicerki, zaleca się delikatne czyszczenie zgodnie z kierunkiem włosa, bez użycia silnych detergentów. Zapobiegniemy tym samym tworzeniu się wytarć, nieestetycznych plam oraz zniszczeń na materiale. Warto również zapobiec zanieczyszczeniom na meblach myjąc psie łapy po każdym spacerze zwłaszcza wtedy, gdy za oknem deszcz i łatwo o wniesienie błota do mieszkania.

 

Wszystkie tkaniny z naszej kolekcji posiadają właściwości hydrofobowe, natomiast wśród nich szczególnej uwadze polecamy te, które posiadają oznaczenia tkanin przyjaznych zwierzętom:

  • MAGIC VELVET
  • SPELLO
  • D`ORO
  • CLOUD

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium